جنتلمن واقعی چه رفتاری باید داشته باشد؟

جنتلمن واقعی

جنتلمن واقعی چه کسی است؟

جنتلمن واقعی زمانی مشخص میشود که رفتارها او از درون ناشی شوند و فقط از روی اجبار یا وظیفه نباشدبه چنین شخصی میتوان گفت جنتلمن. آداب معاشرت یک جنتلمن. نجیب زاده ی واقعی، تاریخچه ی خاص خودش را دارد، که ما در ادامه این مطلب به آنها خواهیم پرداخت و همچنین اتیکت هایی را برایتان خواهیم گفت که در دنیای مردانه ی امروزه تا حدودی کم رنگ شده است، اما اگر می خواهید به عنوان یک جنتلمن در جامعه شناخته شوید باید بدانید این آیین ها و آداب معاشرت همشه کاربرد دارند و هیچوقت نمیشود آنها رو نادیده گرفت.

جنتلمن واقعی کیست

1 هنگام ورود یک خانم به اتاق حتمی از جای ‌تان بلند شوید

یک جنتلمن واقعی هنگامی که یک سالمند یا یک خانم وارد اتاق می‌شود به احترام او حتمی برمیخیزد و به او احترام می زارد. این نشان دهنده‌ی تواضع و ادب اوست. وقتی در یک مهمانی شما را به شخصی معرفی می کنند به خاطر توجه و نشان داردن مهربانی  خود باید از جای‌ تان بلند شوید.

2 با مراقبت و توجه در کنار همسر یا نامزدتان قدم بزنید

آیا می‌دانید سمبل یک جنتلمن واقعی چرا یک کت بلند است؟ در دوران قدیم در اروپا، یعنی در زمانی که هنوز سیستم شبکه‌ی فاضلاب به وجود نیامده بود، مردها جنتلمن با کت بلند در کنار پیاده رو می‌ایستادند تا خاک و گِلی که به خاطر عبور کالسکه‌ها به اطراف پخش می شد به همسر یا نامزدشان پاشیده نشود. پس هنگامی که با نامزد و یا همسرتان قدم میزنید از او مراقبت کنید تا حس کند همیشه کنارش هستید و به او توجه دارید و هنگام مشکلات و سختی های زندگی میتواند به شما تکه دهد.

جنتلمن واقعی در راه رفتن

3 باز کردن در برای خانم ها

یکی از رفتار های یک جنتلمن واقعی این است که همیشه در را برای خانم ها باز می‌کند، چه در یک فروشگاه بزرگ باشد و چه درب ماشین شخصی.البته نکته مهم این است که باز کردن در برای یک خانم  نشان دهنده ضعیف او نیست بلکه از محبت و احترام یک آقا با شخصیت ناشی میشود.

4 اصلا در مهمانی ها قهقه نمیزند

مدام با صدای بلند خندیدن، خصوصیت  رفتاری احمقانه و بیمارگونه ای است. یک جنتلمن واقعی نیازی ندارد برای جلب توجه مدام قهقه بزند و خود را اینگونه مطرح کند بلکه با شخصیت قوی خود دیگران را جذب خودیش می کند.

5 هرگز در مهمانی های خانوادگی از غذا ایراد نمی گیرد

به عنوان یک جنتلمن واقعی هرگز از غذا های مهمانی ایراد نگیرید. چون این  بی احترامی بزرگی به میزبان محسوب میشود. اگر کسی وقت گذاشته، تلاش کرده و غذایی تهیه کرده، میزبان شماست، به او احترام بگذارید. لبخند بزنید، غذای تان را بخورید و از میزبان صمیمانه تشکر کنید.

رفتار جنتلمن واقعی

                                        برای مشاهده محصولات مردانه استوک پوش لطفا اینجا کلید فرمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *