تاریخچه ی ولنتاین و آشنایی با رسم و رسوم آن

ابراز عشق و احساسات زمان نمی شناسد، اما برخی از افراد برای سورپرایز کردن یار خود، روزهای مهم و ویژه ای را انتخاب می کنند که یکی از این روزهای مناسب و جذاب، روز ولنتاین است. اما ولنتاین چه روزی است و چرا اینگونه نام گرفته است؟ میتوانید در ادامه مطلب با استوک پوش همراه باشید تا با روز ولنتاین بیشتر آشنا شوید.

تاریخچه ولنتاین

روز ولنتاین یا عید مقدس ولنتاینهر سال در 14 فوریه جشن گرفته می‌شود. ماه فوریه در تاریخ مسیحیان به ماه عشق نام گرفته است که با جشن‌های مختلفی همراه است. این روز عشق به عنوان جشن مسیحیان غربی و با ادای احترام به کشیش مقدس سن والنتینوس و در بسیاری از مناطق جهان به عنوان یک جشن مهم فرهنگی، مذهبی و تجاری از عشق و بزرگداشت آن شناخته می‌شود.

روز ولنتاین

روز ولنتاین درواقع یک جشنواره سالانه برای تجلیل از عشق ورزیدن، دوستی و محبت و تحسین کردن یکدیگر است. هر سال در 14 فوریه مردم با ارسال پیام های عاشقانه و محبت آمیز به یار و عشق خود، خانواده و دوستان، این روز را جشن می گیرند.همچنین در این روز افراد میتوانند با استفاده از کارت و گل روز ولنتاین را برای یکدیگر زیباتر کنند و برای احترام عشق خود به یکدیگر، زمان ویژه ای را در کنار هم می گذرانند.

تاریخچه ی ولنتاین و آشنایی با رسم و رسوم آن

رسم و رسوم روز ولنتاین در کشور های مختلف

علاوه بر ایالات متحده، روز ولنتاین در کشور هایی مانند کانادا، مکزیک، انگلستان، فرانسه و استرالیا نیزبه صورت های متفاوتی جشن گرفته می‌شود. در بریتانیای کبیر، روز ولنتاین تقریباً در قرن هفدهم با استقبال گسترده مردم روبرو شد.در حالی که بیشتر کشورها، ولنتاین را با هدیه دادن به روش سنتی جشن می‌گیرند، اما مردم در سراسر جهان این مناسبت را به روش‌های دیگری نیز جشن می‌گیرند.

  • در اسلوونی، تعطیلات با کشاورزی همراه است؛ زیرا این تعطیلات، شروع بهار در نظر گرفته می‌شود.
  • در دیگر کشورهای اسکاندیناوی نیز این تعطیلات عمدتا با تبلیغات تجاری همراه است که اغلب توسط صنعت گل و شیرینی و به منظور تحریک فروش ترویج می‌شود.
  • در کشور چین، افراد به طور معمول به یکدیگر گل و شکلات‌های قلبی هدیه می‌دهند، اما به دلیل نزدیکی آن به سال نو قمری، این مناسبت را در سال جشن می‌گیرند.
  • سنت کره جنوبی این است که زنان در 14 فوریه به مردان شکلات می‌دهند و مردان در 14 مارس نیز نوع دیگری از شکلات را به زنان می‌دهند.
  •  کشور فنلاند همچنین در روز ولنتاین، «روز دوست» که روزی مشابه آن است را نیز جشن می‌گیرد.
  • سپندارمذگان (Sepandārmazgān) یا اسپندگان (Espandegān) یک روز ایرانی باستانی با ریشه‌های زرتشت است، اسپندارمَذ خداوندگار موکل بر زمین و خداوندگار محافظ و نگهدار زنان شوهر دوست و پاکدامن بوده و به همین مناسبت این روز را «جشن زنان» نام‌گذاری کردند و مردم برای گرامیداشت زنان، به آن‌ها هدیه می‌دادند.

هدیه ی مناسب برای ولنتاین

هر کسی از این فرصت برای هدیه دادن به کسانی که دوستش دارد، استفاده می کند. هدیه ها نیز به همین تناسب می تواند مختلف باشد. شما می توانید هر چیز جذابی را به عنوان هدیه روز عشق در نظر بگیرید. اما اغلب لباس، جواهرات و …  شکلات، گل و عروسک های کوچک از جمله ملزوماتی است که در کنار این هدایای اصلی در نظر گرفته می شود. شما میتوانید از اینستاگرام استوک پوش جهت خرید لباس های زیبا برای هدیه ی روز ولنتاین دیدن کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *